GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Skål 6205479
*
nr 620 5479
Skål
Keramik, 1800-tal, diameter: 29
Kondition: skadad
Utrop:
100 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 januari 2010
kl 17:03:32
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/1 15:07:00
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik skål
-
5085 Skål
Falkenberg. Diameter: 31cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:27
-
2140 Skålfat
Lena Svensson, Stengods. Diameter: 22,5 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:15
-
4176 Skålfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. "Karneval", Gu..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:00
-
5035 Terrin
Villeroy & boch. Höjd: 23cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:31
-
5037 Vas & skålar
3 st, Tilgman Keramik. Längd: 15-21cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:42
*
Skål
Kondition: skadad
nr 620 5479
Skål
Keramik, 1800-tal, diameter: 29
Kondition: skadad
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 25 januari 2010 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/1 15:07:00 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik skål
-
5085 Skål
Falkenberg. Diameter: 31cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:27 -
2140 Skålfat
Lena Svensson, Stengods. Diameter: 22,5 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:15 -
4176 Skålfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. "Karneval", Gu..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:00
-
5035 Terrin
Villeroy & boch. Höjd: 23cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:31 -
5037 Vas & skålar
3 st, Tilgman Keramik. Längd: 15-21cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:42